اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
دوشنبه 21 بهمن 1398
تعداد بازدید: 319
تعداد نظرات: 0

نظارت در فرآیند ادغام ضروری است

نظارت در فرآیند ادغام ضروری است
مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در نشست مدیران و روسای دوایر استانی بازرسی و حسابرسی، ضمن برشمردن اهداف نظارت، این امر را در فرآیند ادغام ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد؛ دکتر غلامحسن تقی نتاج_ مدیر عامل بانک_ در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با تاکید بر گفتار پیشگامان عرصه خصوصی سازی عنوان کرد: با همه مزایایی که خصوصی سازی دارد اما باید با توجه به حساس بودن بعضی حوزه ها، آنها را از این مقوله مستثنی کرد. یکی از این حوزه ها، بانکداری است.

وی در ادامه مسئولین بانک ها را حافظان سپرده ها و سرمایه های مردم دانست؛ و مطابق بانکداری اسلامی، هرگونه دست اندازی به سپرده های مردم در بانکهای خصوصی و دولتی و استفاده آن به غیر از موارد معین را جایز ندانست.

نتاج ضمن تقدیر از عملکرد کارکنان نظام بانکی در سال های اخیر، دستاورد های همکاران بانک مهر اقتصاد در عرصه پولی و مالی کشور را قابل دفاع دانست و ترازنامه بانک را گواه این موضوع قرار داد.

مدیر عامل بانک در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از روند رقابت بانکها در افزایش نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری بانکها در روزهای اخیر، این امر را موجب افزایش بی رویه نقدینگی و تورم، کاهش تدریجی قدرت اقتصادی قشر متوسط و ضعیف و مانع گردش چرخ صنعت و افزایش تولید در کشور عنوان کرد.

وی افزود: ساماندهی بانکهای نیروهای مسلح، دستوری در راستای منافع بزرگتر کشور و تسلط بیشتر دولت محترم و به ویژه بانک مرکزی بر نظام بانکی است که با کمک تمامی دست اندرکاران باید در اسرع وقت محقق شود.

نتاج در ادامه نظارت در فرآیند ادغام بانک ها را ضروری دانست و از اهداف آن به قابلیت اعتماد اطلاعات، کارآیی و اثر بخشی، رعایت قوانین و مقررات و حفاظت از دارائی ها اشاره کرد.

 وی در ادامه اظهار داشت: در عرصه ادغام بانک ها حفاظت از دارائیها دارای اهمیت بیشتری است و سایر موارد در جایگاه بعدی قرار دارد، به همین منظور مسئولین مربوطه باید در این امور با جدیّت عمل کنند چرا که کوچکترین لغزش می تواند آسیبها و ضررهای جبران ناپذیری را به سازمان وارد کند.

مدیر عامل بانک با تاکید بر جاری سازی مطالبات غیرجاری در شرایط فعلی گفت:: مسئولین بازرسی و حسابرسی در جایگاه نظارتی خود باید تاکید زیادی بر این موضوع داشته باشند چرا که هر ریال آن می تواند در ارزش گذاری سهام و ادای امانت صاحبان سرمایه در روز مقرر موثر باشد.

 

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر  و در راستای جلوگیری از تخلفات احتمالی، کنترلهای مستمر و ناگهانی ضروری است و افزایش تعامل با نهادهای حفاظتی و تمامی لایه های سازمانی در این راستا باید صورت پذیرد.

وی ایجاد تنش در لایه های ستادی با هر انگیزه را بستری برای انحراف در لایه های پائین تر دانست و افزود: باید با حفظ روحیه، وحدت و همدلی مانع ایجاد روزنه در جهت جلوگیری از گسترش انحرافات شویم.

مدیر عامل بانک خاطر نشان کرد: دانش افزائی در مسیر حرفه ای شدن در راستای ارائه خدمات جدید به مشتریان ضروری است و مدیران مربوطه باید با برنامه ریزی مدون، شرایط مناسبی را در جهت رسیدن به سازمانی پویا تر فراهم آورند.

نتاج در پایان خطاب به مدیران دوایر بازرسی استانها گفت: شما می توانید با توجه به شناخت کاملی که از ظرفیتهای استان خود دارید بازوان توانمندی برای بازرسین حوزه مرکزی بوده و با این کار مسیر هموارتری را برای استان مربوطه در راستای رشد و تعالی بیشتر و برگزاری مجامع استانی با کیفیت فراهم نمائید.

تصاویر
  • نظارت در فرآیند ادغام ضروری است
  • نظارت در فرآیند ادغام ضروری است
  • نظارت در فرآیند ادغام ضروری است
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت