اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 22 شهریور 1394
تعداد بازدید: 2024
تعداد نظرات: 0

نیازمند تحول جدی در حوزه اسلامی کردن بانک ها هستیم

امام جمعه بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان گفت: نیازمند یک تحول جدی در حوزه اسلامی کردن بانک ها هستیم.
 

امام جمعه بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان گفت: نیازمند یک تحول جدی در حوزه اسلامی کردن بانک ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری- نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مدیر کل شعب بوشهر با بیان اینکه بانکداری در علم اقتصاد از همان بدو ایجاد تاکنون دچار تحولات عظیمی شده، گفت: بانک‌ها در گذشته به غیر از حوزه نگهداشت سرمایه به عنوان قلب پالایش اقتصاد مطرح بودند ولی اکنون در جامعه بین الملل به عنوان حافظ، قلب و عقل اقتصادی مطرح هستند.

وی با بیان اینکه بانک ها در حوزه اقتصاد نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، افزود: تمامی سیاست‌های اقتصادی راهبردی کشورهای پیشرفته جهان از طریق بانک ها اعمال می شود.

آيت الله صفايي بوشهري با تأکید بر اینکه سیستم بانکداری و اقتصاد ایران دچار بیماری و کمای اقتصادی است، عنوان کرد: بانکداری در ایران هم در حوزه سند چشم انداز و سیاست راهبردی و هم در عرصه اجرا، نظارت و بازتولید پروژه های نوین بانکی، دچار بیماری جدی است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در حوزه نظری بانکداری هم در قوانین و سیاست راهبردی و هم در زمینه نگاه اسلام به حوزه بانک مشکلاتی وجود دارد.

 امام جمعه بوشهر افزود: در عرصه بانکداری نیازمند یک تحول جدی هم در حوزه اسلامی کردن و هم در حوزه سیاست راهبردی و مدیریت و نظارت هستیم.

آيت الله صفايي بوشهري با بیان اینکه بانکداری در ایران نیازمند یک تحول اساسی است، اظهار داشت: بانک های ایران از جهات فقه اقتصادی، سیاست راهبردی، مدیریت دانش بنیان و نظارت و تحولاتِ روزِ اقتصاد دچار مشکل هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از مسئولین بانک مهر اقتصاد در خصوص توجه به مقوله فرهنگ در کنار اقتصاد، ابراز داشت: میزان رضایتمندی مردم از فعالیت های این بانک در سطح بالایی قراردارد که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

در ادامه، قاسمی - مدیر کل شعب استان بوشهر - ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک، گفت: ضریب نفوذ و سهم نقدینگی بانک مهر اقتصاد در بازار پولی استان 16 درصد است..

وی تصریح کرد: بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری اسلامی به عنوان طلایه دار پیاده سازی بانکداری بدون ربا، اقدامات ارزنده ای انجام داده است که آموزش کارکنان درحوزه احکام فقهی، اخذ تاییدیه شرعی تمامی عقود و قراردادها از حوزه نمایندگی سپاه، پرداخت ما به التفاوت سود قطعی و علی الحساب به سپرده گذاران، تشکیل ستاد ویژه هفته بانکداری اسلامی، ایجاد نمایشگاه های اقدامات و دستاوردهای بانک در حوزه بانکداری بدون ربا و ایجاد مرکز پاسخگویی به سئوالات شرعی مشتریان از جمله این اقدامات به شمار می رود.
A 4
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت