اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
شنبه 22 خرداد 1395
تعداد بازدید: 1895
تعداد نظرات: 0

همایش کارشناسان فرهنگی در استان قم برگزار شد

همایش کارشناسان فرهنگی در استان قم برگزار شد
همایش کارشناسان فرهنگی استان های سراسر کشور با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج، در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان قم، حجت الاسلام و المسلمین رحیمی- مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج - در این همایش بیان داشت: باید از فضایل و فرصت های موجود در ماه های رجب، شعبان و رمضان استفاده کنیم تا بهره و توفیقات مناسبی را از ماه عبادت و بندگی"ماه رمضان" علی الخصوص در شب های قدر کسب نمائیم.

وی با بیان اینکه نباید به حداقل ها چشم داشته باشیم و مستحبات را نادیده بگیریم، افزود: وظیفه همگان است که به سیره و زندگی علما و مراجع نگاه کنند و از سبک زندگی آنها سرمشق گرفته تا زمینه کسب توفیقات بیشتر حاصل گردد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد تعاون بسیج با اشاره به اطاعت پذیری از خداوند، اظهار داشت: با استغفار، اطاعت و توکل بر خداوند می توانیم دل های خود را از زنگار بزدائیم و با کنترل زبان، رفتار و عملکرد خود سبب خشنودی پروردگار و خلق او شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وظایف و مسئولیت کارشناسان فرهنگی، ابراز داشت: مسئولیت سنگین و خطیری بر عهده شما می باشد و توقعات و انتظارات از شما بسیار است، چرا که امروزه آسیب ها و آفت های بیشماری بر زندگی مردم هجوم آورده و همگان را در معرض خطر قرار داده لذا در این برهه از زمان وظیفه داریم با بیان احادیث و روایات ائمه و معصومین (سلام الله علیها) مردم را رهنمود کنیم و زمینه ترویج زندگی اسلامی را به وجود آوریم.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمی با بیان خصوصیات مومنین و دوستداران اهل بیت، گفت: راستگویی، امانتداری، وفاداری و مردم داری از خصوصیات ویژه یک مومن است و اخلاق حسنه و نیکوکاری سبب آبادانی خانه ها می گردد.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین شیخی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بانک در رابطه با وظایف کارشناسان فرهنگی و نحوه فعالیت آن ها در مراکز استان ها، گفت: توجه به نماز جمعه، نماز جماعت و گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی یکی از عمده ترین فعالیت های کارشناسان فرهنگی است که باید نسبت به اجرای آن اهتمام لازم را داشته باشند.

وی در خصوص اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط کارشناسان فرهنگی، اظهار داشت: کارکنان بانک مهر اقتصاد باید از ظاهر اسلامی، سیرت و صورت زیبا برخوردار باشند و به اجرای سبک زندگی اسلامی توجه داشته باشند لذا کارشناسان فرهنگی باید با بیان معیارهای مورد نظر حضرت امام خمینی (ره) برای کارکنان و اجرای امر به معروف و نهی از منکر، در تحقق این مهم نقش آفرین باشند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخی ابلاغ بودجه سال 1395 و بررسی گزارش عملکرد سال گذشته را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و ابراز داشت: کارشناسان فرهنگی باید بر حسن اجرای فعالیت های فرهنگی نظارت داشته باشند و با عملکرد مناسب زمینه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری را به وجود آورند.

در ادامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین رضایی- مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه در خصوص حفظ ارزش های انقلاب اظهار داشت: برای کسب موفقیت باید محور فعالیت های خود را از یاد نبریم و رعایت آداب، شان و منزلت انقلاب و مردمداری را مدنظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم سبب گسترش منافع انقلاب خواهد شد، تصریح کرد: روحانیت می تواند دین مداری را در جامعه تضمین نماید.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلیمن طائب-رئیس قرارگاه عمار- نیز در این نشست به تحلیل مسایل سیاسی پرداخت و در ادامه صفاریان-رئیس اداره بانکداری اسلامی- مطالبی در زمینه بانکداری اسلامی ارائه نمود.

درپایان این همایش بر اساس ارزیابی صورت گرفته از گزارش عملکرد استان ها در سال 1394، از کارشناسان برتر فرهنگی 8 استان اول با اهداء لوح و هدیه ای تقدیر به عمل آمد و استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و قم رتبه اول تا سوم را در بخش عملکرد فرهنگی کسب نمودند.
تصاویر
  • همایش کارشناسان فرهنگی در استان قم برگزار شد
  • همایش کارشناسان فرهنگی در استان قم برگزار شد
  • همایش کارشناسان فرهنگی در استان قم برگزار شد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت