اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
شنبه 26 تیر 1395
تعداد بازدید: 1988
تعداد نظرات: 0

بانک مهر اقتصاد تمام توان خود را برای حمایت از تولید داخلی به کار گرفته است

معاون پشتیبانی و مهندسی بانک مهر اقتصاد در بازدید از شعب شیراز گفت: این بانک تمام توان خود را برای حمایت از اقتصاد مولد، تولید داخلی و کمک به صنایعی که رویکرد صادراتی دارند به کار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان فارس، محمد اکبری - معاون پشتیبانی و مهندسی بانک - در حاشیه این بازدید، گفت: سیاست کلی بانک مهر اقتصاد، جلوگیری از ورود سپرده های مردمی به بخش های غیر مولد است بر همین اساس در زمان تخصیص تسهیلات علاوه بر اعتبار سنجی، باید نظارت کافی برای هزینه کرد در محل مورد نظر صورت گیرد.

اکبری با اشاره به حمایت این بانک از تولید کنندگان داخلی گفت: تامین مالی مورد نیاز خودروسازان، قطعه سازان، واحدهای فعال در صنعت نفت و پتروشیمی از جمله اقدامات این بانک به منظور حمایت از تولید داخلی بوده است.

وی افزود: این معاونت به منظور حمایت از کار و سرمایه ایرانی به تمامی دوایر خود در استان ها ابلاغ نموده تا در ساخت و ساز شعب و ساختمان های زیرمجموعه بانک از مصالح خارجی استفاده نکنند و تمام ملزومات مورد نیاز را از تولیدات ساخت داخل تامین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: در تلاشیم تا با سهل کردن شرایط پرداخت تسهیلات بتوانیم گره گشای مشکلات مردم باشیم که با توجه به آمار و ارقام ثبت شده خوشبختانه در این زمینه موفق عمل کرده ایم به طوری که در سال 93 حدود 680 هزار فقره تسهیلات بالغ بر 17 هزار میلیارد تومان توسط این بانک در کشور پرداخت شده است.

به گفته اکبری، بانک مهر اقتصاد در سال 94 بالغ بر یک هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به طرح های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی، دام و طیور، صنایع تبدیلی و صنایع بسته بندی اختصاص داده است که سود این تسهیلات پایین تر از نرخ متعارف بوده است.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت