اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
شنبه 23 مرداد 1395
تعداد بازدید: 3021
تعداد نظرات: 0

آزمون سنجش شایستگی در بانك مهر اقتصاد برگزار شد

آزمون سنجش شایستگی در بانك مهر اقتصاد برگزار شد
آزمون سنجش شایستگی ویژه کارکنان و روسای شعب بانک مهر اقتصاد همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانك مهر اقتصاد غرب و شرق استان تهران، سید ضیاء ایمانی مدیر عامل بانک در حاشیه برگزاری این آزمون، گفت: آزمون شایستگی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ شایسته سالاری در ساختار اجرايي و مديريتي و در راستاي توجه و تمركز بر مدیریت مبتنی بر شایستگی و شناسایی استعدادها و ظرفيت های مدیران و کارکنان بانك برگزار شده است.

ایمانی با اشاره به اهدافی که بانک مهر اقتصاد در مقوله شایسته سالاری دنبال می کند، اظهار داشت: این آزمون برپایه خود اظهاری و خود ارزیابیِ مهارت، دانش و مشخصه های فردی در دو سطح کارکنان و مدیران شعب عملياتي شده است.

مدير عامل بانک خاطر نشان کرد: با توجه به هدف گذاري هاي بانک مهر اقتصاد در مدیریت شایستگی و براساس فضاي ترسيم شده در سند چشم انداز آن که بر مبنای اسناد اقتصادي بالادستي نظام طراحي شده، این آزمون در مراحل گوناگون و با رویکرد سنجش سطح تخصصي کارکنان و ارزیابی میزان کفایت و لیاقت آنان در انجام وظایف محوله، توانایی پذیرش مسئولیت، استفاده بهینه از کارایی پرسنل، تعیین جایگاه متناسب بر اساس توانايي هاي اجرايي و تخصصي شركت كنندگان برگزار گردیده است.

وی با تاكيد بر ضرورت اجراي اصل شايسته سالاري در اركان مختلف بانك مهر اقتصاد گفت: تعهد افراد نسبت به اهداف از پيش تعيين شده همچون انجام درست وظایف محوله، احترام به فرهنگ و ارزش های حاکم بر بانك، تلاش مستمر برای تحقق اهداف از مواردی است كه براي توسعه بانك در نظر گرفته شده است.

ایمانی افزود: اجرای این قبیل برنامه ها موجب می شود ساختار كلان مديريتي بانك مهر اقتصاد در راستای پاسخگويي به مطالبات همکاران در زمینه ارتقاء سطح تخصصي و ایجاد فرصت های برابر انتظام یابد و بانک در مسير توسعه و تحقق اهداف از پيش تعيين شده گام بردارد.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد با اشاره به تعداد بالای شرکت‌کنندگان آزمون اظهار داشت:‌ این آزمون با این تعداد شرکت کننده، روش سنجش مناسبی که کارکنان مهارت‌ها، دانش و آگاهی‌شان را محک ‌زنند تا در صورت نیاز، خود را به دانش نوین بانکداری مجهز سازند.

ایمانی افزود: انتخاب و انتصاب مدیران رده‌های مختلف اداری و اجرایی، یکی از مسائل مهم و ضروری در بانک است چرا که مهم‌ترین عامل دوام یک سازمان، فرزانگی و شایستگی مسئولین و مدیران آن می‌باشد.

مدیر عامل بانک ادامه داد: چنانچه مدیران شایسته و تربیت یافته در رأس سازمان‌ها قرارگیرند، کیفیت فعالیت‌های سازمانی به طور فزاینده‌ای بهبود خواهد یافت چرا که مدیریت شایسته، محور اصلی توسعه سازمان ها می شود از اینرو شایسته سالاری در نظام ارتقاء و انتصاب بسیار حائز اهمیت است.

ایمانی بهبود روحيه كاركنان و مدیران، حفظ و نگهداشت استعدادهاي درون سازمانی، ایجاد فرهنگ شايسته گزيني، ايجاد انگيزه براي يادگيري كاركنان و مدیران، افزايش تعهد و مسئوليت پذيري كاركنان و مدیران، افزايش ميل به پيشرفت و درنتيجه تلاش در جهت بهبود فعاليت ها، كاهش هزينه هاي جذب و به كارگماري مدیران بيروني، برنامه ریزی آموزشی هدفمند و ایجاد امکان ارائه توانمندی ها و حرکت در راستای ارتقای شغلی را از اهداف برنامه مدیریت استعداد ها و جانشین پروری در بانک مهر اقتصاد عنوان کرد.

وی ایجاد و توسعه توانمندی ها،استفاده ار فرصت ها، تعهد به معنای کامل و عمل کردن به برنامه ها و حرکت در مسیر تحقق اهداف کلان بانک را از ضرورت های پشرفت شغلی عنوان کرد ابراز داشت: شناسایی نیازهای آینده، شناسایی مشاغل کلیدی، شناسایی کاندید های دارای بالاترین ظرفیت، آزمون، ارزیابی عملکرد، مصاحبه، آموزش های مورد نیاز و  فعالیت های توسعه ای فرد، تعیین مخزن استعداد ها، کارورزی (در صورت نیاز)، پیشرفت در زمان مناسب، نظارت و ارزیابی، اصلاح و بازنگری جزء رویکرد کلی مدیریت استعداد ها و جانشین پروری در بانک است.

گفتنی است در فاز یک این برنامه، جامعه هدف کارکنان و روسای شعب حاضر در  734 شعبه بانک  بودند که با توجه به شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در دو سطح مذکور، تعداد 2983 نفر واجد شرایط شرکت در آزمون  شناخته شدند که با مشارکت حدود 90 درصدی این افراد و شرکت تعداد 2642 نفر  آزمون به پایان رسید.

در مرحله بعد پس از تصحیح پاسخنامه ها، برای کلیه داوطلبان کارنامه صادرشده و به صورت محرمانه به هرداوطلب ارائه خواهد شد و در گام آتی نتایج ارزیابی عملکرد و نتایج آزمون با یکدیگر تلفیق و نفرات برتر برای دعوت به مصاحبه مشخص خواهند شد.

بر اساس این گزارش افراد منتخب بر اساس مدل کسب نتایج نهایی با تلفیق نمره آزمون، نمره ارزیابی عملکرد و نمره مصاحبه  شناسایی و به مقام محترم مدیر عامل بانک معرفی خواهند شد و در گام بعدی افراد برتر برای شرکت در دوره های تکمیلی به موسسه عالی بانکداری معرفی شده و برنامه ریزی لازم برای گردش شغلی مثبت و ارتقای شغلی این افراد صورت خواهد گرفت.

همچنین با همکاری معاونت سرمایه انسانی برنامه ریزی آموزشی هدفمند و چرخش شغلی مناسب برای حفظ، توانمند سازی و بهینه سازی  سایر افرادی که حد نصاب لازم را در مراحل مختلف برنامه مدیریت استعداد ها و جانشین پروری کسب ننموده اند لحاظ خواهد شد.

شایان ذکر است در فاز دوم، جامعه هدف این برنامه کارکنان و مدیران ستادی خواهند بود که زمان دقیق آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

در آزمون سنجش شایستگی دانش کارکنان در زمینه های هوش و استعداد تحصیلی، بانکداری اسلامی، بانکداری الکترونیک، بانکداری داخلی، حقوق بانکی، محصولات و خدمات، تجزیه و تحلیل صورت های مالی و حراست مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این بازدید معاون سرمايه انساني، مدیر كل امور مديران، مدیر کل روابط عمومی و حوزه مدیریت و روسای ادارات امور شعب غرب و شرق استان تهران نیز حضور داشتند.
تصاویر
  • آزمون سنجش شایستگی در بانك مهر اقتصاد برگزار شد
  • آزمون سنجش شایستگی در بانك مهر اقتصاد برگزار شد
  • آزمون سنجش شایستگی در بانك مهر اقتصاد برگزار شد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت