اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 24 بهمن 1395
تعداد بازدید: 2698
تعداد نظرات: 0

مراسم گرامیداشت روز حراست برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز حراست برگزار شد
مراسم بزرگداشت روز حفاظت، همزمان با سالروز عملیات پیروز و غرور آفرین والفجر 8 با حضور مدیر عامل، مدیران ارشد و کارکنان بانک مهر اقتصاد در نماز خانه حوزه مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد؛ سید ضیا ایمانی_ مدیر عامل بانک _ در سخنانی ضمن تبیین ویژ گی های عملیات  والفجر 8 و نقش حفاظت اطلاعات در این عملیات بیان داشت: این عملیات نسبت به سایر عملیات های دوران دفاع مقدس از پیچیدگی و ظرافت های خاصی در زمینه امنیتی و اطلاعاتی برخوردار بود.

ایمانی در ادامه افزود: با توجه به تمرکز نیروهای رزمی کشور در منطقه هورالعظیم، حتی به مخیله دشمن خطور نمی کرد که رزمندگان اسلام دارای چنین ظرفیت بالایی باشند که بتوانند عملیاتی بزرگ با ابعادی وسیع را در منطقه عملیاتی فاو اجرا کنند.

وی در خصوص ویژگی ها و دشواری های این عملیات، عنوان داشت: منطقه فاو به لحاظ نظامی، اقتصادی و سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود و وجود رودخانه اروند در محدوده عملیاتی، برنامه ریزی را به شدت دشوار می کرد اما با غیرت رزمندگان غیور کشور و اقدامات حفاظتی و اطلاعاتی ویژه ای که صورت گرفت، در نهایت این عملیات با موفقیت به پایان رسید.

مدیر عامل بانک در ادامه تصریح کرد:  اهمیت و تاثیر این پیروزی به حدی بود که در سطوح بین المللی قدرت چانه زنی مقاماتِ سیاست خارجی کشورمان افزایش یافت به صورتیکه این دستاورد نظامی یکی از عوامل مهم و اثر گذار در تصویب قطع نامه598 به شمار می رفت.

ایمانی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب به ویژه شهدای عرصه اطلاعات و امنیت کشور و با تجلیل از تمامی خدمتگزاران نظام، با اشاره به اهمیت فعالیت های نظارتی و حراستی در شبکه بانکی، اظهار داشت: دشمن در شرایط فعلی تمام توان خود را به کار گرفته تا در سیسم اقتصادی و به صورت ویژه در سازمان پولی، مالی و بانک های کشور نفوذ کند که با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات نظارتی گسترده، دسایس و توطئه های آنان بی اثر مانده است.

وی بانک ها را وکیل و امانتدار سپرده گذاران و سهامداران دانست و خاطر نشان کرد: به لطف خدا و با تلاش، پشتکار همکاران و فعالیت های مستمر اداره کل حراست، بانک مهر اقتصاد به لحاظ سلامت اداری، شفافیت فعالیت های اقتصادی، محبوبیت و اعتبار عمومی در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.

مدیر عامل بانک در پایان تمامی کارکنان را در حفظ موفقیت ها و دستاوردهای کسب شده مسئول دانست و افزود: همه باید با انجام به موقع و مسئولانه وظایف محوله، اداره کل حراست را در ماموریت های سازمانی خود حمایت و یاری نماییم.

در ادامه، علی احمد مرادی _ مدیر کل حراست بانک - ضمن تقدیر و تشکر از همکاران حاضر در مراسم با اشاره به مقوله نفوذ و اهمیت آن از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ابراز داشت: نفوذ به دو دسته موردی و جریانی تقسیم می شود که دشمن تلاش دارد بواسطه آن در نگرش نیروهای ارزشی نظام تغییر ایجاد کند و باور آن ها را نسبت به مفاهیمی چون جهاد، ایثار و شهادت سست کند.

مرادی ایجاد نارضایتی از طریق شایعه پراکنی، از بین بردن روحیه شهادت طلبی با استفاده از عملیات روانی، کم کردن روحیه مدیریت و مسئولیت پذیری با ایجاد شبه و ترویج روحیه اشرافی گری را از راه های نفوذ بیگانه  برشمرد و با تاکید بر نفوذ اقتصادی بیان کرد: نفوذ اقتصادی با توجه به فراوانی جامعه آماری آن که عموم مردم را در بر می گیرید از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا دشمن در سال های اخیر تلاش نموده با اعمال تحریم های ظالمانه باورها و اعتقادات مردم نسبت به انقلاب را سست کند که خوشبختانه به لطف خدا و رهنمودهای مقام عظمای ولایت در این زمینه نیز با شکست مواجه شد.    

وی در پایان با جدی دانستن تهدیدات جدید به ویژه در فضای مجازی و عملیات روانی، رعایت اصول حفاظتی و تقوای الهی را عاملی مهم برای پیروزی در این نبرد عنوان کرد.

گفتنی است عملیات غرور آفرین والفجر 8 در سال 64 در حالی صورت گرفت که تمامی ماهواره ها و عوامل اطلاعاتی دشمن در این منطقه فعال بودند که رزمندگان اسلام توانستد طی 72 روز و با رمز یا فاطمه الزهرا(س) از رود خروشان اروند عبور کنند که این اقدام شگفت انگیز رزمندگان، موجب حیرت و ناباوری رژیم بعث عراق و استکبار جهانی شد.
تصاویر
  • مراسم گرامیداشت روز حراست برگزار شد
  • مراسم گرامیداشت روز حراست برگزار شد
  • مراسم گرامیداشت روز حراست برگزار شد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت