اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
دوشنبه 20 شهریور 1396
تعداد بازدید: 1342
تعداد نظرات: 0

بانک ها در فعالیت های خود احکام فقهی را مورد توجه قرار دهند

بانک ها در فعالیت های خود احکام فقهی را مورد توجه قرار دهند
به مناسبت هفته بانکداری اسلامی رئیس اداره امور شعب استان گیلان با آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان گیلان، آیت الله زین‌العابدین قربانی - نماینده ولی فقیه در استان - در این دیدار بر اجرای بانکداری بدون ربا تأکید کرد و گفت: بانکداری اسلامی نیازمند اقدام جهادی است تا با رعایت ضوابط شرعی بتواند الگوی مناسبی ارائه کنیم.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه صنعت بانکداری از دنیای غرب به شرق آمده و این شکل از بانکداری بر پایه سود و منافع ربوی قرار دارد، خاطر نشان کرد: بانکداری بر مبنای ربا، تاثیر خود را در جامعه می‌گذارد و موجب کاهش تولید و اشتغال خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نهادهای ارزشی و انقلابی باید پیشگام کارهای خیر باشند، تصریح کرد: مشارکت در سرمایه‌گذاری‌ها باید واقعی شود تا بتوانیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم.

در ادامه، فریدون حاجی زاده رئیس اداره امور شعب استان گیلان با تشریح عملکرد بانک مهر اقتصاد در حوزه اجرا و استقرار بانکداری بدون ربا و حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: این بانک در سال گذشته و در راستای ارائه تسهیلات به طرح های اقتصاد مقاومتی افزون بر 750  میلیارد ریال تسهیلات در استان گیلان پرداخت کرده است.

وی افزود: بانک مهر اقتصاد برای نخستین بار با تشکیل اداره بانکداری اسلامی در ساختار سازمانی خود اقدام بزرگی در راستای انطباق قرارداد های بانکی با موازین شرعی صورت داده و مطمئنا رهنمود های علما و صاحبنظران در فرهنگ سازی و استقرار بانکداری اسلامی راهگشا و ثمر بخش خواهد بود.

 
تصاویر
  • بانک ها در فعالیت های خود احکام فقهی را مورد توجه قرار دهند
  • بانک ها در فعالیت های خود احکام فقهی را مورد توجه قرار دهند
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت