اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
دوشنبه 27 شهریور 1396
تعداد بازدید: 1791
تعداد نظرات: 0

قراردادهای بانکی باید برای مردم تبیین و شفاف سازی شود

قراردادهای بانکی باید برای مردم تبیین و شفاف سازی شود


نماینده ولی فقیه در استان گلستان در دیدار با رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد در استان، بر شفاف سازی انواع قراردادهای بانکی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان گلستان، آیت ا... نور مفیدی - نماینده ولی فقیه در استان - در این دیدار با بیان اینکه نظام بانکداری باید در راستای توسعه و پیشرفت کشور حرکت کند، گفت: در حال حاضر اصلاح نظام بانکی و پیاده سازی بانکداری اسلامی یک مطالبه جدی از منظر علما و مردم است.

وی ضمن بر شمردن اهمیت نظام بانکداری بدون ربا، خاطر نشان کرد: استقرار بانکداری بدون ربا نیازمند همکاری متقابل حوزه های علمیه و بانک هاست چرا که از یک سو نیاز به تولید علم و دانش در حوزه های علمیه داریم و از سویی دیگر نیاز به اطلاعات میدانی و عملیاتی از جانب بانک ها حس می شود.

آیت ا... نور مفیدی با تاکید بر اینکه پیاده سازی بانکداری اسلامی باید در دستور کار  مسئولین قرار گیرد، خاطر نشان کرد: موضوع تبیین و شفاف سازی انواع قراردادهای بانکی یکی از مقولاتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد چرا که مردم غالباً از قراردادهایی که برای اعطای تسهیلات بین آن ها و بانک ها منعقد می شود اطلاع دقیقی ندارند بنا بر این باید قراردادهای بانکی برای آنها تفهیم شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: موضوع ربا و قبح مکرر آن در قرآن کریم، احادیث و روایات؛ پیوسته مورد اشاره قرار گرفته لذا ضرورت دارد مسئولین امر با سلسله برنامه های ترویجی و روشنگرانه در خصوص آثار و پیامدهای زیان بار این پدیده مذموم، اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان بانک مهراقتصاد، بر مشتری مداری و مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی مردم به ویژه اقشار کم تر برخوردار جامعه تاکید کرد.

در ادامه، رسول سعیدی حقیقت - رئیس اداره امور شعب استان گلستان نیز به ارائه گزارشی از اقدامات بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری اسلامی و همچنین تسهیلات پرداختی به طرح های اقتصاد مقاومتی در استان پرداخت.
تصاویر
  • قراردادهای بانکی باید برای مردم تبیین و شفاف سازی شود
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت