اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
شنبه 13 تیر 1394
تعداد بازدید: 2347
تعداد نظرات: 0

باید در بانکداری به دنبال ارائه مدلی اسلامی باشیم

مدیر کل جدید بانک مهر اقتصاد استان خراسان شمالی با امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.
 

مدیر کل جدید بانک مهر اقتصاد استان خراسان شمالی با امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.  

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی - امام جمعه بجنورد در این دیدار با بیان اینکه مجموعه مهر، بانکی ارزشی و در صدد ارائه الگوی بانکداری اسلامی به جامعه است، گفت: بی‌گمان یکی از چشم‌اندازهای انقلاب اسلامی الهام بخش بودن آن است از اینرو باید در بانکداری نیز دارای مدل و الگویی باشیم تا بتوانیم آن را به جوامع دیگر معرفی کنیم.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: انطباق مسائل مالی و بانکی با قوانین بانکداری اسلامی بسیار مهم و حائز اهمیت است، چرا که اقتصاد سالمی که بر پایه اصول اسلامی بنا شده باشد اساساً زیربنای بسیاری از اصطلاحات اجتماعی و فرهنگی است.

وی تصریح کرد: کسی که نتواند زندگی دنیایی خود را مدیریت کند قطعاً زندگی آخرتش نیز دچار مشکل است پس باید برای زندگی براساس آموزه‌های دینی نقشه راه وجود داشته باشد تا آلوده به گناه و مبتلا به فسادهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نشویم.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: اساساً مسائل مالی و پولی از مواردی بوده که احتیاج به مراقبت و مواظبت مستمر دارد، زیرا منشأ بسیاری از گرفتاری‌های دنیای امروز مسائل مالی و مادی است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تا رسیدن به قله بانکداری اسلامی فاصله‌های زیادی داریم و این امر تلاش و همت مسئولان بانکی به ویژه بانک‌های ارزشی نظیر بانک مهر اقتصاد را می‌طلبد.

در ادامه این دیدار حسین اسلامی - مدیر کل شعب استان -  با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد در پی کسب و کار حلال و فعالیت های اقتصادی سالم و شفاف است، گفت: بانکداری بدون ربا از اولویت‌های راهبردی این بانک بوده و برای دست یافتن به این مهم برنامه‌ریزی‌های مدون و بسیاری در مجموعه مهر صورت گرفته است.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت