اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
دوشنبه 15 تیر 1394
تعداد بازدید: 2540
تعداد نظرات: 0

بانکها نقش مهمی در حمایت از بنگاه های تولیدی دارند

مدیر کل شعب بانک مهر اقتصاد استان تهران با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفتگو کرد.
 

مدیر کل شعب بانک مهر اقتصاد استان تهران با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گفتگو کرد.   

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان تهران، علی یزدانی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - ضمن تشریح گستردگی فعالیت های این وزارتخانه و با بیان اینکه ظرفیت های بالای اقتصادی آن، گفت: برای اجرای سیاست های ابلاغی در اقتصاد مقاومتی که به تاکید مقام معظم رهبری بخش عمده آن حمایت از صنایع کوچک و متوسط و نیز تولید کالای با کیفیت می باشد،  بانکها نقش بسزایی دارند و بی شک همراهی آنها لازم خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 85 هزار واحد صنفی فعال با مجوز وزارتخانه و اجرای بیش از 90 هزار طرح صنعتی در حال اجرا در کشور، افزود: از بانک مهر اقتصاد که به نوعی اهدافش از ارزش ها متبلور شده و چکیده ای از تلاش ها و اعتقادات جهادی است انتظار داریم برای توسعه تولید داخلی کشور حمایت های بیشتری داشته باشد.

یزدانی ضمن اشاره به این که 90 % از صنایع کشور کوچک و متوسط است و برای ادامه فعالیت خود به دنبال نقدینگی مطلوب هستند، ادامه داد: اگر برخورد فعلی بانک ها به بخش صنایع تولیدی در زمینه ارائه تسهیلات با نرخ های بالا ادامه داشته باشد، عملاً تولید متوقف خواهد شد.

وی از عملکرد و تعاملات بانک مهر اقتصاد با بخش های صنعتی و اقتصادی کشور در سنوات گذشته ابراز خشنودی نمود و بر ادامه فعالیت ها تاکید کرد.

محمد اکبری - مدیر کل شعب استان تهران نیز در این دیدار با اشاره به محصولات و خدمات متنوع بانک مهر اقتصاد گفت: در سه ماه نخست سال جاری 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که  60 % آن به بخش صنعت شامل ساختمان، پتروشیمی، گروه های خودرو سازی و سایر بخشها اختصاص یافته است.

وی ارتباط بیشتر با بخش تولید را به عنوان یک راهبرد و تکلیف برای این بانک عنوان کرد و افزود: این ارتباط یک برد دو طرفه برای تولید کننده و بانک است، زیرا هر قدر از واسطه گری فاصله بگیریم ریسک کار کمتر می شود و در نتیجه به تولید داخلی کمک خواهد شد.  

اکبری در خصوص ارائه خدمات و امضای تفاهمنامه پرداخت تسهیلات به صنایع تولیدی و کارمندان این وزارتخانه اعلام آمادگی کرد.  

احمد گوران - قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع در وزارت صنعت، معدن و تجارت - نیز در این دیدار با اشاره به ارتباط مناسبی که در سال های گذشته در خصوص اعطای تسهیلات به کارکنان این وزارتخانه از سوی بانک مهر اقتصاد صورت گرفته، گفت: امیدوارم این تعاملات و همکاری ها بیشتر و البته بهتر از قبل ادامه یابد.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت