اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
یکشنبه 03 تیر 1397
تعداد بازدید: 1556
تعداد نظرات: 0
امام جمعه قم تاکید کرد:

ضرورت تعامل و هم اندیشی بانک ها برای تحقق بانکداری اسلامی

ضرورت تعامل و هم اندیشی بانک ها برای تحقق بانکداری اسلامی
رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان قم به همراه روسای دوایر و شعب استان با امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان قم، آیت الله سید محمد سعیدی - امام جمعه قم - در این دیدار با بیان اینکه در اسلام قاعده ای وجود دارد که اعلام می دارد نباید ظلم کرد و نه مورد ظلم قرار گرفت، اظهار داشت: این قاعده و اصل کلی در همه مباحث اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و حتی نوع ارتباط با بیگانگان جاری است و باید به آن عمل کرد.

وی افزود: البته تبیین و تفصیل این مساله مستلزم آن است که افراد به قواعد و ضوابط شرع مقدس به خوبی آشنا باشند به خصوص در مباحث مالی و بانکداری که این ضرورت دو چندان است.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات مربوط به بانک ها به خصوص در مباحث مرتبط با بانکداری اسلامی و شرعی لازم است که مسئولان و کارشناسان بانک های کشور با هم تعامل و هم اندیشی مناسبی داشته باشند تا به راهکارهای مورد نظر دست یابند.

آیت الله سعیدی ابراز داشت: لازم است بانک ها در نشست ها و تعاملاتی که با هم دارند، مجموع نظرات و راهکارها را به بزرگان و علما ارائه داده و از آن ها برای حل مشکلات و اختلاف نظرها، یاری بخواهند که قطعاً این راهکار کمک می کند که بخش قابل توجهی از مسائل مرتفع شود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) ادامه داد: چنانچه شما در مسیر خواست و رضایت خدای متعال حرکت کنید، قطعاً خداوند نیز شما را یاری می دهد چرا که کار کردن در مسیر رضایت پروردگار بن بستی ندارد.

در ادامه، بهروز درخشان - رئیس اداره امور شعب استان قم - ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک در استان، اظهار داشت: فلسفه تاسیس بانک مهر اقتصاد از آغاز، بنگاه داری نبوده بلکه هدف این است که سپرده های خُرد را به تسهیلات تبدیل کرده و آن ها را بر اساس عقود اسلامی به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ارائه دهد.

وی افزود: این بانک علاوه بر فعالیت های اقتصادی، در عرصه های فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی نیز اقدامات موثری انجام داده است که می توان به جنگل کاری 180 هکتار از اراضی استان خوزستان اشاره نمود که این اقدام با هدف بیابان زدایی و مقابله با ریزگردها برای کاهش آلودگی هوا صورت گرفته است.
تصاویر
  • ضرورت تعامل و هم اندیشی بانک ها برای تحقق بانکداری اسلامی
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت