طراحی سایت
  اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
چهارشنبه 14 شهریور 1397
تعداد بازدید: 614
تعداد نظرات: 0
نماینده ولی فقیه در استان فارس:

قوانین و مقررات بانکداری اسلامی باید آموزش داده شود

قوانین و مقررات بانکداری اسلامی باید آموزش داده شود
رئیس اداره امور شعب استان فارس با آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار و گفت و گو کرد.
.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان فارس، آیت الله دژکام - امام جمعه شیراز در این دیدار ابراز داشت: مهمترین وظیفه بانک مهر اقتصاد به عنوان یک بانک ارزشی، ترویج بانکداری اسلامی در جامعه و در بین بانکهای دیگر است.

آیت الله دژکام با اشاره به تاثیر مال حلال و حرام در زندگی مردم، افزود: برای ترویج بانکداری اسلامی، قوانین و مقررات آن باید در بانکها آموزش داده شود و با پایبندی دینی و ایمان عمیق نسبت به اجرای آن اقدام کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با قدردانی از اقدامات بانک مهر اقتصاد در زمینه حمایت از تولید داخلی و پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی گفت: همه ی این  اقدامات قابل تقدیر است اما از خدماتی که برای ایجاد اشتغال شده تشکر ویژه دارم چرا که امروز مشکل بزرگ کشور بیکاری است و همه باید با تلاش و همیاری به حل این مشکل بپردازند و نقش بانکها در این زمینه پررنگ است.

آیت الله دژکام اظهار داشت: متاسفانه برخی بانکها تصور می کنند با مصادره واحدهای تولیدی می توانند معوقات خود را وصول کنند در حالی که این کار تنها تعطیلی کارخانه و بیکار شدن کارگران را به دنبال دارد، لذا لازم است در شرایط کنونی بانکها با حمایت از تولیدکنندگان و درک شرایط موجود آنها را در ادامه فعالیت تولیدی و حفظ اشتغال یاری رسانند.

در ابتدای این دیدار سعید ترابی- رئیس اداره امور شعب  استان - به ارایه  گزارشی از اقدامات بانک مهر اقتصاد پرداخت و گفت: این بانک در بین 500 شرکت برتر کشور، مقام سیزدهم را از آن خود کرده است و در بین بانکهای خصوصی و دولتی نیز رتبه ششم را  دارد .

به گفته ترابی از سال 94 تاکنون 110 میلیارد ریال  تسهیلات اقتصاد مقاومتی در استان پرداخت شده است و جمعاً در 4 سال گذشته بالغ بر 26 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک در استان پرداخت گردیده است .

وی در ادامه ابراز داشت: بانک مهر اقتصاد در راستای ترویج بانکداری اسلامی نسبت به آموزش کلیه کارکنان و اصلاح قرار دادهای تسهیلاتی مطابق با قوانین شرعی اقدام نموده است.
تصاویر
  • قوانین و مقررات بانکداری اسلامی باید آموزش داده شود
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت