طراحی سایت
  اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
ﺳﻪشنبه 29 آبان 1397
تعداد بازدید: 786
تعداد نظرات: 0
نماینده ولی فقیه در استان گیلان:

حمایت از اقشار آسیب پذیر و تولیدکنندگان باید در اولویت قرار گیرد

حمایت از اقشار آسیب پذیر و تولیدکنندگان باید در اولویت قرار گیرد
معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مهر اقتصاد به همراه رئیس اداره امور شعب استان گیلان با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت - در این دیدار ضمن تقدیر از بانک مهر اقتصاد در راستای خدمت رسانی به آحاد جامعه، اظهار داشت: نظام بانکی باید ضمن رعایت و پیاده سازی عملیات بانکی بدون ربا، مطابق با ضوابط شرع مقدس اسلام و حفظ حقوق سهامداران و سپرده گذاران بانک، باید برای آن دسته از مشتریانی که برای باز پرداخت اقساط با مشکلاتی مواجهند، شرایطی فراهم کنند تا امکان مجدد باز پرداخت تسهیلات فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، افزود: بانکها به عنوان یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشور، حمایت از اقشار آسیب پذیر و تولید کنندگان واقعی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

در ادامه، علیرضا چهره معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک با تشریح عملکرد بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری بدون ربا، اظهار داشت: با توجه به اینکه وصول مطالبات همواره یکی از دغدغه های نظام بانکی کشور بوده است این بانک به منظور مساعدت با تسهیلات گیرندگان و تعیین تکلیف تسهیلات پرداختی به مشتریان، طرح نسیم مهر را با هدف تسهیل و تسریع  در فرآیند وصول مطالبات با رویکرد مشتری مداری و حمایت ار اقشار آسیب پذیر طراحی و عملیاتی نموده است.

وی افزود: در این طرح امتیازات ویژه ای از جمله امکان فرصت مجدد بازپرداخت برای مشتریان، در یک دوره دیگر (اعطای مهلت)، بخشش وجه التزام قراردادی در چارچوب مشخص، کاهش نرخ تسهیلات امهالی، جلوگیری از ورود فرآیند وصول مطالبات بانک از کانال مراجع قضایی ثبتی  وجود دارد.

در ادامه، فریدون حاجی زاده رئیس اداره امور شعب استان گیلان با تشریح عملکرد بانک مهر اقتصاد استان گیلان، اظهار داشت: این بانک در مواجهه با مشتریانی که در باز پرداخت اقساط خود دچار مشکل شده اند بر اساس تاکیدات شرعی و دستورات حوزه مرکزی، تعامل با نگاه مهربانانه را در دستور کار خود قرار داده است.
تصاویر
  • حمایت از اقشار آسیب پذیر و تولیدکنندگان باید در اولویت قرار گیرد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت