اطلاع رسانیbreadcrumb separatorاخبار و اطلاعیه‌هاbreadcrumb separatorاخبار
ﺳﻪشنبه 27 مرداد 1394
تعداد بازدید: 13834
تعداد نظرات: 0

دکتر ایمانی مدیر عامل بانک مهر اقتصاد شد

طی مراسمی با حضور مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج، مدیران عامل بانک ها، مسئولین و دست اندرکاران نظام پولی و بانکی کشور ضمن تقدیر از سال ها خدمات دکتر نتاج مدیر عامل سابق بانک مهر اقتصاد، دکتر سید ضیاء ایمانی به سمت مدیر عاملی این بانک منصوب شد.

طی مراسمی با حضور مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج، مدیران عامل بانک ها، مسئولین و دست اندرکاران نظام پولی و بانکی کشور ضمن تقدیر از سال ها خدمات دکتر نتاج مدیر عامل سابق بانک مهر اقتصاد، دکتر سید ضیاء ایمانی به سمت مدیر عاملی این بانک منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، دکتر نوشادی مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج در این مراسم با بیان اینکه امروز اقتصاد و معیشت مردم از مهم ترین مسائل پیش روی کشور است، گفت: در حال حاضر بیشترین چالش و پیچیدگی عرصه اقتصاد در حوزه بازار پول و سرمایه به ویژه بانک ها و موسسات مالی قرار دارد لذا باید با اراده مستحکم و بروز و ظهور ایده ها و تبدیل آن ها به محصول از این آزمون سربلند بیرون آییم.

نوشادی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح ویژگی های بانک مهر اقتصاد، خاطر نشان کرد: بزرگترین افتخار این بانک انتساب به نهاد مقدس بسیج است که با توجه به این ویژگی تکالیف بسیار سنگینی بر دوش بانک قرار دارد که انشا الله در ادامه مسیر مدیران جدید این راه را ادامه خواهند داد.

وی سرمایه بسیار ارزشمند منابع انسانی را مهم ترین شاخصه بانک مهر اقتصاد عنوان کرد و ابراز داشت: امروز تلاش گر ترین، متعهد ترین، صبورترین و متخصص ترین نیروها در این بانک مشغول فعالیت هستند، عزیزانی که به رغم خدمات کمتر رفاهی، حقوق و مزایا در مقایسه با سایر بانک ها در 800 شعبه مشغول خدمت رسانی به 12 میلیون مشتری می باشند بنا بر این همه مدیرانی که در راس این مجموعه قرار می گیرند باید شکر گزار این نعمت باشند.

مدیر عامل بنیاد تعاون بسیج، التزام به اجرای بانکداری اسلامی را دیگر ویژگی بارز این بانک برشمرد و اظهار کرد: خوشبختانه مجموعه مهر جزء پرچمداران این عرصه است و کارهای بزرگ تحقیقی، تالیفی و آموزشی در حوزه بانکداری بدون ربا در بانک مهر اقتصاد صورت گرفته و تا جایی که امکان داشته فعالیت های اقتصادی بانک با ضوابط شرع مقدس اسلام انطباق یافته است.

نوشادی حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی را یکی از توفیقات بزرگ بانک مهر اقتصاد دانست و افزود: کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی باید در بانک تداوم و استمرار داشته باشد.

 وی افزود: رعایت ضوابط و قوانین بانک مرکزی و سازمان بورس، تلاش در راستای ارتقاء سهام بانک، صیانت از حقوق سهامداران و تعامل سازنده با آن ها، ارتقاء کیفیت خدمات بانکی از طریق توسعه بانکداری الکترونیک و برنامه ریزی و تلاش به منظور بهبود رونق اقتصادی کشور از جمله انتظاراتی است که مدیریت جدید باید آن ها را مد نظر قرار دهد.  

نوشادی در پایان با تقدیر و تشکر از مدیر عامل سابق بانک و با آرزوی توفیق روز افزون برای وی در مسئولیت های جدید، گفت: به دکتر نتاج تبریک می گوییم در دوران بلوغ بانک که مشکلات و سختی های فراوانی وجود داشت با اخلاص، علم، تجربه، صبر، متانت و رعایت قوانین موضوعه، هدایت مجموعه مهر در مسیر رشد و تعالی را بر عهده گرفت و منشا آثار و برکات بسیاری بود.  

وی با تشریح سوابق کاری، تجربیات و تخصص دکتر ایمانی مدیر عامل جدید بانک، او را فردی با 26 سال سابقه کاری و مدیریتی در عرصه پولی و بانکی معرفی کرد و ابراز داشت: با توجه به تجربه، تخصص، تحصیلات و سوابق مدیریتی دکتر ایمانی، امیدواریم در مسئولیت جدید همچون گذشته مسیر رشد و ارتقاء بانک را ادامه دهد.

در ادامه دکتر نتاج مدیر عامل سابق بانک با ارائه گزارشی از عملکرد دوران مدیریت خود در بانک مهر اقتصاد، گفت: توسعه بانکداری اسلامی، توسعه بازار، اعتماد آفرینی از طریق اعمال حاکمیت شرکتی، چابک سازی و ناب سازی و توسعه و تقویت بانکداری الکترونیک اصلی ترین راهبرد بانک طی این سال ها بوده است.  

نتاج با اشاره به چشم انداز بانک در سند راهبردی افق سال 95 ، بازدهی دو درصدی دارایی ها و سهم هفت درصدی از بازار را مهمترین چشم انداز بانک عنوان کرد و گفت: برای تحقق این مهم سه راهکار توسعه بازار های جدید، نفوذ در بازار بانکداری و بهبود بهره وری را در دستور کار قرار دادیم که به حمدا... به موفقیت های بزرگی دست یافتیم.

وی با تشریح فرآیند طی شده در تغییر هویت حقوقی بانک، تعداد سهامداران خرد و حقیقی مجموعه مهر را بیش از 186 هزار نفر بیان کرد و افزود: بانک مهر اقتصاد در حال حاضر با 6 هزار نفر نیروی انسانی، 800 شعبه در سراسر کشور، 12 میلیون سپرده گذار و 1200 میلیارد تومان سرمایه مشغول خدمت رسانی به هم میهنان عزیز است.

نتاج با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد سالانه بین 800 هزار تا یک میلیون فقره وام و تسهیلات به متقاضیان ارائه می کند، سرانه سپرده به ازای هر همکار را 7 میلیارد تومان و سرانه تسهیلات به نیرو را 7/4 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی اجرا و استقرار بانکداری بدون ربا، قرار گرفتن در جایگاه هفدهم در میان 100 شرکت برتر کشور، کسب تندیس بلورین تعالی سازمانی، استقرار زیر ساخت های ارتباطی و مرکز داده های کم نظیر در سیستم بانکی، حمایت از طرح های همراستا با اقتصاد مقاومتی و پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان و صنعتگران داخلی را از جمله دستاوردها و موفقیت های بانک در سال های اخیر عنوان کرد.

نتاج در ادامه با تبریک به دکتر ایمانی و آرزوی موفقیت برای وی ابراز امیدواری کرد مدیر عامل جدید بتواند در ادامه راه، موفقیت های بانک مهر اقتصاد را بیش از گذشته تکرار کند.

در ادامه دکتر ایمانی مدیر عامل جدید بانک اظهار داشت: با شناختی که از عملکرد بانک مهر اقتصاد در استان های بزرگ کشور دارم می توان گفت این بانک توانسته با مدیریت توانمند و کارکنان فداکار نقش و حضوری موثر در ارائه خدمات بانکی به مردم عزیز کشور داشته باشد.

ایمانی فعالیت در شرایط رقابتی بازار را مستلزم مواجهه با چالش هایی دانست که در برنامه ریزی ها به عنوان یک استراتژی مطرح هستند و ادامه داد: موضوع بالا بودن قیمت تمام شده پول، بالا بودن میزان مطالبات معوق در شبکه بانکی کشور، پایین بودن نرخ کفایت سرمایه، اتکاء بانک به سودآوری حاصل از اعطای تسهیلات، عدم توسعه بانکداری الکترونیک، نامناسب بودن موقعیت مکانی برخی شعب و عدم حضور در فعالیت های ارزی از جمله چالش هایی هستند که باید با نقشه راه و سند استراتژیک با آن رو به رو شویم.

وی تصریح کرد: اساسی ترین رویکرد ما باید این باشد تا در قالب یک بانک استراتژی محور بر اساس ظرفیت ها و قابلیت ها همه توان خود را برای تداوم موفقیت های بانک در عرصه پولی و مالی کشور به کار گیریم.

ایمانی افزود: در بحث سود آوری نباید صرفاً متکی به درآمدهای حاصل از اعطای تسهیلات و بانکداری خرد باشیم بلکه با استفاده از ساز و کارهای مناسب از کسب و کار غیر تسهیلاتی و ارائه خدمات کارمزدی می توانیم بخش اعظم سود بانک را از این محل تامین کنیم.

مدیر عامل جدید بانک مهر اقتصاد، افزایش تدریجی سرمایه نقدی، حمایت مجمع و هیئت مدیره، الزام کلیه واحدهای بانک برای تحقق اهداف برنامه ریزی شده، تاکید و توجه به اجرای دقیق امور بانکی بر مبنای قانون عملیات بانکی بدون ربا، توجه کامل به حقوق مشتریان و ارباب رجوع، توجه به نیروی انسانی و ایجاد تعامل و فضای همدلی و توجه به نیازهای مادی و معنوی آن ها بر اساس ارزش های شاخص و کلیدی، توجه کامل به حقوق صاحبان سهام و سپرده گذاران را از اصولی دانست که بانک را در دستیابی به اهدافش کمک می کند.

ایمانی در پایان خاطر نشان کرد: بنده ایمان کامل دارم در سایه الطاف خداوند بزرگ و مساعدت همه کسانی که در جهت اعتلای نام این بانک تلاش می کنند بانک مهر اقتصاد با پشتوانه سال ها تلاشِ انسان های دلسوز، مدیران خوشنام و کارکنان فداکار خود می تواند در جایگاه اصلی خود در ارائه خدمت به مردم متدین و شریف کشور همواره سربلند و پیروز باقی بماند.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

طراحی سایت